گیگابایت در سال ۱۹۸۶ میلادی با هدف تولید محصولات با کیفیت بالا در حوضه IT در مرکزکشور تایوان، شهر تایپه تاسیس گردید. این شرکت یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت هایسازنده سخت‌افزار کامپیوتر در دنیا به شمار می رود. از جمله محصولات این شرکت می توانبه مادربرد، کارت گرافیک، صفحه کلید و موس، رایانه های قابل حمل، نوت بوک، تبلت، منبعتغذیه، مادربرد سرور، تجهیزات شبکه و موبایل اشاره کرد.گیگابایت تکنولوژی یک شرکتسهامی عام است و در بازار بورس تایوان معامله می‌شود. شرکت گیگابایت در سال 2010 موفقبه کسب جایزه "Taiwan's Top 20 Global Brands" و در سال 2013 موفق به تولید 21 میلیونمادربورد در سطح جهانی شده است.
شعار اصلی این شرکت “Upgrade Your Life” است و محصولاتآن با هدف ارتقاء سطح کیفی انسان ها صورت می گیرد. این شرکت بر اساس نیاز افراد و بابهره گیری از پژوهشگران، طراحان و سازندگان ماهر محصولاتی را تولید می کند که بالاترینبازده را برای انواع کاربران داشته باشند. این شرکت همواره در ارائه جدیترین فن آوریها پیشرو بوده است. فن آوری هایی که به افزایش کارایی، کیفیت و طول عمر محصولات گیگابایتکمک می کنند.
خدمات پس از فروش گسترده و جهانی گیگابایت نیز از دیگر نقاط قوت این شرکتبه شمار می رود. همانطور که در کشور ما نیز با پشتیبانی شرکت آواژنگ، خدمات پس از فروشمحصولات گیگابایت از گستردگی و کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.