آواژنگ مجموعه ای است که با بهره جستن از امکانات و دانش فنی، همواره کوشیده است بستری مناسب برای رشد و ارتقاء سطح علمی و کیفی کاربران ایرانی فراهم سازد. ارائه مستمر اطلاعات به مشتریان و ایجاد فضایی امن برای نیرو بخشیدن به قدرت انتخاب مشتری، گزینش و عرضه برجسته ترین محصولات و راهکارهای نوین در زمینه فن آوری اطلاعات در کنار پشتیبانی و خدمات مناسب، مسیر یکتایی است که آواژنگ را در به وجود آوردن حس خوب خرید نزد مشتریان خود سربلند کرده و نامی خوش، قابل اطمینان و متمایز از آواژنگ ساخته است.
شرکت خدمات آواژنگ با ماموریت ارائه خدمات پس از فروش در حوزه فناوری اطلاعات تاسیس گردیده است. این شرکت درطی بیش از 10سال فعالیت با تاکید بر اطلاع رسانی، ارتقاء سطح آگاهی و دانایی مشتریـان از طریق روش های متنوع بازاریابـی و روابط عمومـی، مهندسی محصول و انعقاد قرارداد با بهتریـن و مطمئن تریـن تولیدکنندگان در دنیا و ایجاد بستـری جامـع و سریـع برای دسترسـی آسـان کاربران به ایشان، به عنوان شبکه گسترده خدمات، پشتیبانی و حمایت دائمـی از مشتریـان در زمینه خدمـات پس از فروش بـه شمـار می آیـد. خدمات آواژنـگ یکی از بزرگترین مجموعه های فعال در زمینه فن آوری اطلاعات و ارتباطات کشور، خود را متعهد به ارائه خدمات فراتر از خواسته های مشتریان می داند. جهت تحقق این مهم، اهداف زیر را سر لوحه تمام فعالیت‌های شرکت قرار داده و با اعلام تعهد خویش نسبت به این خط مشی، از تمام مدیران و کارکنان می‌خواهد موارد ذکر شده در ذیل را به عنوان اهداف تمامی فعالیت‌های خود در نظر بگیرند:
1. همراستایی چشم انداز، رسالت و ارزش‌های سازمان با محوریت ذی نفعان داخلی و خارجی با ماموریت ها و اهداف.
2. استفـاده بهينـه از تجهـيزات، منابـع و امكانـات موجود به منظور افزايـش كيفيـت خدمات، بهـره وري و كاهش ضايعات از طريق استفاده و به كارگيري آخرين فن آوري.
3. بهبود مستمر اثر بخشي سيستم مديريت كيفيت به منظور جلب رضايت مشتريان و کارکنان و برآورده كردن نيازمنديهاي ایشان.
4. ارتقاي دانش و مهارت فني و ايجاد انگيزه در نيروي انساني به عنوان ارزشمندترين سرمايه‌هاي سازمان از طريق آموزش، افزايش مشاركت كاركنان و ايجاد محيط كاري مناسب.
5. ارتقاء جایگاه سازمان به عنوان برترین و معتبرترین خدمت دهنده در زمینه خدمات گارانتی در کشور.
6. ارتقاء سطح رضایت مشتریان استفاده کننده از خدمات آواژنگ.
7. حرکت به سمت ارائه خدمات به کلیه برندهای سخت افزاری.
جهت اجرای این خط مشی و تحقق چشم انداز به عنوان اولین گام استقرار ، نگهداری و بهبود مستمر استانداردهای
ISO 9001:2008, ISO 10001:2007, ISO 10002:2014, ISO 10003:2007, ISO 10004:2012 مد نظر قرار گرفته است.
لذا ضمن ابلاغ این خط مشی و ارائه آموزش‌های لازم، از درک کارکنان اطمینان حاصل نموده و به طور مداوم بر ایجاد، اجرا، حفظ و بهبود فرایندها، روش‌ها و برنامه های تدوین شده نظارت خواهد داشت. زمینه‌ها و منابع لازم را فراهم خواهد نمود و با بازنگری مداوم این سیستم از استمرار مناسب بودن آنها اطمینان حاصل می‌کند.