امروزه با گسترش برندهای کارت گرافیک و تنوع مدل های موجود دربازار، کاربران به دنبال گزینه هایی هستند که در عین داشتن قیمت مناسب، کارایی بالایی را نیز از خود نشان دهند. یکی از برندهای کارت گرافیک که در این زمینه موفق بوده است، کمپانی Zotac است. در این مطلب قصد داریم بیشتر با محصولات مقرون به صرفه این کمپانی آشنا شویم.

کمپانی زوتاک در زمینه تولید کارت های گرافیک گذشته درخشانی داشته است و رنج کاملی از محصولات را برای مخاطبین خود عرضه کرده است و در ایران با گارانتی آواژنگ عرضه می شود. این برند با تولیدات با کیفیت خود به همراه قیمت و گارانتی خوب در دسترس کاربران قرار گرفته است. کارت گرافیک GTX 970 AMP! Omega جدیدترین محصول این شرکت که دارای فرکانس 1102که در حالت Boost به فرکانسی بیش 1241 مگاهرتز خواهد رسید.

شرکت زوتاک، یکی از معتبرترین تولید کنندگان کارت های گرافیک انویدیا، به تازگی دو محصول جدید مبتنی بر پردازنده گرافیکی GT740 را معرفی کرده است.این دو محصول جدید از لحاظ مشخصات فنی تقریبا شبیه به یکدیگرمی باشند، با این تفاوت که میزان حافظه آنها یک و دو گیگابایت از نسل GDDR5 و GDDR3 می باشد. در قلب پردازشگر این کارت ها 384 هسته وجود داردکه میزان کلاک پردازنده گرافیکی را به 993 مگاهرتز می رسانند. همچنین کلاک حافظه برای مدل GDDR5 به 5000 وبرای مدل GDDR3 به 1782مگاهرتز می رسد. رابط حافظه نیز پهنای باند 128 بیتی دارد.این کارت گرافیک علی رقم اینکه یک محصول میان رده به شمار میرود، اما از امکانات و فن آوری های پیشرفته ای برخوردار است.