اینتل برای مقابله با موج گسترده ی پردازنده های رایزن AMD، نسل هشتم پردازنده های خود را با تغییرات گسترده ای تا دندان مسلح کرده است.

رقابت ای ام دی با اینتل وارد مرحله جدید شده است. پردازنده های زِن هم از نظر قیمت و هم از نظر مصرف توان برتری هایی نسبت به پردازنده های اینتل دارند. سری جدید پردازنده های دسکتاپ زن پلاس که برای پیش خرید عرضه شده اند تا اینجا شامل چهار پردازنده است که از هفته آینده عرضه خواهند شد.

در نمایشگاه IDF 2016 که در شهر شنزن چین برگزار گردید، شرکت های بزرگی همچون هواوی، TCL، سامسونگ و میکرومکس، دستگاه های تلفیقی 2 در 1 خود را به نمایش گذاشتند.

به تازگی اخباری از سری جدید پردازنده های اینتل منتشر گردیده که اطلاعات نسبتا کاملی را به همراه دارد. البته شرکت اینتل این اخبار را رسما تایید یا تکذیب نکرده است و معرفی رسمی پردازنده های جدید خود را به اواخر اردیبهشت ماه موکول کرده است، اما اطلاعات درج شده در آن به نظر صحیح می رسند. این نسل جدید که احتمالا سری 9 خانواده P پردازنده‌های اینتل هستند و بر پایه سوکت LGA 1150 طراحی شده‌اند، با نام Haswell Refresh به بازارهای جهانی عرضه خواهند شد.